
Crama Tata și Fiul – producător de vinuri, cu capacitate de 1.500.000 de litri/an, având 150 de hectare cultivate cu soiuri românești nobile (Tămâioasă Românească, Fetească Albă, Fetească Neagră, Băbească Neagră) și soiuri internaționale (Sauvignon Blanc, Muscat Ottonel, Riesling, Cabernet Sauvignon, Merlot).
Seriile de vinuri pentru care echipa CRYO a lucrat de la concept, story, design de etichetă și până la materiale de prezentare sunt: Tata și Fiul, Hotar și Labirint.
Shopul permite încărcarea unui număr nelimitat de produse, aplicarea de reduceri de preț, plata online cu card, ramburs la livrare sau prin transfer bancar. Costurile de transport se calculează automat conform specificațiilor furnizate nouă de beneficiar. Magazinul are implementate comenzi cu sume minime de plată, aplicarea de gratuitate în calculul transportului peste o anumită valoare a comenzilor și posibilitatea aplicării de filtre în sortarea gamei de produse afișate (filtrare după anul de producție, culoare, tipul de vin și preț). Utilizatorii pot crea cont sau pot transmite comanda fără logare.
Design-ul este personalizat, iar magazinul este integrat în site-ul de prezentare.
Servicii:
redesign logo, concept, copywriting, website, design etichete, design ambalaj, design fișe tehnice, redesign website, shop
Website: www.cramatatasifiul.ro
În parteneriat cu CRYO din 2015
Mai multe pe: studiu de caz